Liposukcja bez skalpela – nieinwazyjne metody redukcji tkanki tłuszczowej

Nieinwazyjne usuwanie tkanki tłuszczowej to fakt. Nowoczesne technologie wykorzystywane w medycynie estetycznej stają się coraz doskonalsze, dzięki czemu sukcesywnie wypierają procedury chirurgiczne. Co powoduje, że liposukcja bez skalpela jest rzeczywiście skuteczna? Jak działają najpopularniejsze nieinwazyjne zabiegi wyszczuplające.

Liposukcja bez skalpela – laserem w tkankę tłuszczową

SculpSure to liposukcja bez skalpela, która polega na zastosowaniu lasera diodowego o długości fali 1060 nm, charakteryzującego się wysokim powinowactwem do tkanki tłuszczowej. Pozwala to w minimalnym czasie osiągnąć maksymalne rezultaty, bez przerywania ciągłości skóry. Działanie lasera opiera się na wywołaniu efektu lipolizy, czyli prościej mówiąc – „rozpuszczenia” tkanki tłuszczowej.

Laser SculpSure w 25 minut potrafi usunąć około 25% tkanki tłuszczowej z poddanego zabiegowi obszaru. Lipoliza laserowa brzucha, ud czy podbródka przynosi doskonałe rezultaty przy zachowaniu minimalnej inwazyjności. Rozbite komórki tłuszczowe usuwane są przez organizm na drodze naturalnych procesów. Laser dodatkowo pobudza wewnętrzne struktury skóry do produkcji kolagenu, który wzmacnia ją, nadaje jej elastyczność i sprężystość.

Modelowanie sylwetki mikrofalami Coolwaves™

Onda to nowatorskie urządzenie marki Deka, które działa przez wykorzystanie mikrofal Coolwaves™, które umożliwiają spektakularną redukcję tkanki tłuszczowej oraz przyczyniają się do naturalnego ograniczenia cellulitu. Urządzenie to dodatkowo ujędrnia skórę oraz zwiększa jej sprężystość, również gdy przyczyną wiotkości jest niedobór kolagenu spowodowany upływem lat.

Liposukcja bez skalpela, wykorzystująca fale Coolwaves™, oddziałuje ze zwiększoną siłą w stosunku do głębokich warstw skóry właściwej oraz tkanki podskórnej. Aż 80% emitowanych mikrofal trafia prosto w tłuszcz, co oznacza, że naskórek zostaje pominięty i unika przegrzania. Precyzyjnie dobrane parametry zabiegu oraz wysokie powinowactwo mikrofal do podskórnej tkanki tłuszczowej sprawiają, że Onda trafia w samo centrum problemu, skutecznie go rozwiązując.

Wyszczuplająca moc radiofrekwencji i ultradźwięków

Kolejny nieinwazyjny zabieg wyszczuplający to Accent Prime, którego działanie opiera się na unikatowym połączeniu technologii RF (fal radiowych) i ultradźwięków o bardzo wysokiej częstotliwości. Terapia jest komfortowa i bezpieczna, oceniana przez pacjentów jako szybka i bezbolesna. Dodatkowo w wielu przypadkach jej efekty widoczne są już po pierwszym zabiegu.

Accent Prime polega na zastosowaniu ultradźwiękowych oraz fal radiowych podczas tego samego zabiegu. Zimne ultradźwięki stosowane są jako pierwsze, aby zaktywizować tkanki. Następnie urządzenie emituje fale radiowe, które stopniowo podwyższają temperaturę tkanki podskórnej, przyspieszając mikrokrążenie i metabolizm w okolicy poddawanej zabiegowi. Wywołują naprzemienne naprężania i relaksację błon komórek tłuszczowych, prowadząc w końcu do ich uszkodzenia. Efektem jest stopniowy rozpad adipocytów i uwalnianie z nich tłuszczu. Jednocześnie układ limfatyczny stymulowany jest do szybkiego usuwania uszkodzonych komórek tłuszczowych i detoksykacji tkanek. Dzięki temu efektem zabiegu jest spektakularna liposukcja bez skalpela.

HIFU – lifting brzucha bez skalpela

Technologia HIFU (Hight Intensive Focused Ultrasounds) to wysoce skoncentrowana energia ultradźwiękowa, zdolna do bezinwazyjnego przenikania przez naskórek, bez przerywania jego ciągłości. Dociera do głębokich warstw skóry i tkanki podskórnej i tam wywołuje odpowiednie zmiany. Liposukcja bez skalpela urządzeniem HIFU Utims daje możliwość jednoczesnej redukcji tkanki tłuszczowej oraz liftingu skóry w ramach jednego zabiegu.

Urządzenie Utims oddziałuje temperaturą wyższą niż 65°C, dzięki czemu dochodzi do mikrouszkodzeń, które stwarzają idealne warunki do przebudowy skóry. Możliwość głębokiej penetracji tkanek oraz wysoka temperatura doskonale działają również na tłuszcz, dzięki czemu w ramach jednego zabiegu uzyskiwany jest wielowymiarowy lifting brzucha bez skalpela. Efektem jest redukcja tłuszczu oraz napięcie i ujędrnienie skóry.

W przypadku innych pytań zapraszamy do kontaktu ze specjalistami z Kliniki Miracki w Warszawie.

Post Author: admin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *