Mezoterapia bezigłowa – bezinwazyjna rewitalizacja skóry

Dla każdej skóry upływ czasu jest bezlitosny. Z wiekiem maleje produkcja kolagenu, a co za tym idzie, skóra wiotczeje, staje się mniej elastyczna i pojawiają się zmarszczki. Współczesna kosmetologia potrafi temu przeciwdziałać. Nie trzeba od razu poddawać się operacjom plastycznym, wystarczą często zabiegi bezinwazyjne, które przynoszą spektakularne efekty.

Ogromnym zainteresowaniem na rynku kosmetycznym cieszy się mezoterapia bezigłowa. Jest to alternatywa dla bardziej inwazyjnych zabiegów, a szczególnie mezoterapii igłowej. Jej efekty w postaci regeneracji i poprawy napięcia skóry, zmniejszenia i wygładzenia zmarszczek czy redukcji cellulitu są natychmiast widoczne. Dla zwiększenia i utrzymania efektu wskazane jest wykonanie serii zabiegów (ok 5-10).

Jak wykonuje się zabieg?

Mezoterapia bezigłowa wykonywana jest aparatem, który emituje fale radiowe. Wykorzystuje się tu zjawiska fizyczne zachodzące w komórkach skóry. Wprowadzanie impulsów elektrycznych do błon komórkowych sprawia, że stają się one znacznie bardziej przepuszczalne. Następuje otwarcie kanałów hydrofilowych, którymi w głęboką warstwę skóry dostarczane są preparaty aktywne. Stosowanie impulsów elektrycznych nie uszkadza błon komórkowych, wprowadza tylko cząsteczki i składniki odżywcze tam, gdzie ich działanie jest pożądane. W zabiegu wykorzystuje się także ultradźwięki wytwarzające nieduże nadciśnienie w komórkach. Zwiększa to jeszcze przepuszczalność błon i powoduje „wypychanie” ze skóry toksyn i zanieczyszczeń.

Wskazania do stosowania zabiegu?

Mezoterapia bezigłowa – dla kogo i po co? Zabieg ten skierowany jest do wszystkich, którzy chcą utrzymać jędrną i młodą skórę, zniwelować pierwsze oznaki starzenia się. Dlatego najczęstszym wskazaniem do zabiegu jest profilaktyka przeciwzmarszczkowa. Mezoterapia bezigłowa poprzez swoje działanie pozwoli zmniejszyć i wygładzić istniejące zmarszczki, ujędrnić skórę oraz poprawić owal twarzy. Doskonale sprawdzi się przy niwelowaniu bruzdy nosowo-wargowej. Pomoże w walce z nieestetycznymi plamami czy przebarwieniami. Jednak zabieg ten wykonywany jest nie tylko na twarzy, ale także na innych partiach ciała. Przynosi dobre efekty w walce z cellulitem, napina skórę ud, pośladków, brzucha. Stosowany jest w celu wygładzania rozstępów oraz blizn. Mezoterapię bezigłową można stosować także na owłosioną skórę głowy, przy problemach z wypadaniem włosów.

Tak jak do każdego zabiegu, tak i do mezoterapii bezigłowej istnieją przeciwwskazania (ciąża, uczulenie, nowotwory, rozrusznik serca, infekcja skórna, a także epilepsja). Warto skonsultować się z lekarzem przed przystąpieniem do zabiegu.

Więcej informacji uzyskasz na stronie naszego salonu od.NOVA z Poznania

Post Author: admin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *