Depilacja laserowa – wszystko co chcesz wiedzieć

Depilacja laserowa polega na trwałym usunięciu owłosienia przez zastosowanie silnie skoncentrowanej wiązki światła na włosach.

Wrastające włoski mogą bardzo utrudniać codzienne funkcjonowanie i doprowadzić do zapalenia mieszków włosowych. Niechciane włosy mogą się znajdować na twarzy, nogach, okolicach bikini czy gdziekolwiek indziej na ciele. Depilacja laserowa jest jedyną opcją do trwałego usunięcia owłosienia. Inne metody takie jak golenie czy woskowanie mogą być czasochłonne, bolesne, jak i również tylko tymczasowe.

Skorzystaj z depilacji laserowej – dlaczego?

Dzięki innowacyjnym postępom w technologii laserowe usuwanie włosów jest jednym z najtrwalszych i najbezpieczniejszych sposobów kontrolowania niechcianego owłosienia na ciele. Ta zaawansowana technologicznie metoda wykorzystuje światło, aby zniszczyć mieszek włosowy, pozostawiając skórę wolną od złuszczeń. Po zabiegu można doświadczyć wrażliwości w obszarach, które były leczone. Czasami może wystąpić podrażnienie, jest to jednak normalna reakcja skóry po depilacji laserowej. Oznacza to, że mieszki włosowe nabrzmiały po leczeniu.

Jeżeli po depilacji laserowej wystąpi jakakolwiek gwałtowna reakcja skóry lub niepokojące objawy będą trwały dłużej niż jeden dzień, natychmiast należy się skonsultować ze specjalistą powiedziała Marta Włodarczyk, kosmetolog z Clinica Cosmetologica

Energia z lasera powoduje zniszczenie korzeni. Lasery wykorzystują pulsujące światło do niszczenia melaniny (ciemnego pigmentu) we włosach, dlatego tak dobrze działa na ciemne włosy. Lasery i światło pulsacyjne celują w kilka pęcherzyków naraz, dzięki czemu można leczyć duże obszary skóry. Ważne jest, aby pamiętać, że depilacja laserowa działa na każdej osobie inaczej. Skuteczność depilacji laserowej Vectus sięga 95% – niektórzy mogą zauważyć odrastanie nowych włosków po kilku miesiącach lub latach.

Depilacja laserowa okolic bikini

W dniu zabiegu nie można stosować żadnych preparatów na skórę. Są to przede wszystkim różnego rodzaju balsamy i dezodoranty. Trzeba pamiętać, by skonsultować się ze specjalistą w sprawie innych rzeczy, których nie należy robić przed sesjami i po nich. Depilacja laserowa bikini cieszy się ogromną popularnością. Obszar bikini jest świetnym miejscem do depilacji laserowej, ponieważ inne rodzaje depilacji, takie jak woskowanie lub golenie, mogą prowadzić do podrażnienia i wrastania włosów. Zabieg depilacji laserowej tej partii ciała trwa około 30 minut.

Czy depilacja laserowa boli?

Depilacja laserowa z reguły nie jest bolesnym zabiegiem. Nie ulega wątpliwości, iż okolice intymne to miejsce o zwiększonej wrażliwości na ból, dlatego może być bardziej odczuwalny. Zależy to jednak od indywidualnej odporności klienta na ból. Depilacja laserowa pach jest krótkim zabiegiem, trwającym około 20 minut. Jest zupełnie bezbolesny, pacjenci mogą jedynie odczuwać niewielki dyskomfort.

Depilacja laserowa – przeciwskazania

Laser do depilacji Vectus działa na zasadzie impulsów energii laserowej, które są emitowane do skóry, omijając powierzchnię i celując w mieszki włosowe. Energia lasera jest pochłaniana przez pigment w mieszku włosowym. W ciągu kilku następnych dni po zabiegu włosy w leczonych miejscach wypadną, pozostawiając skórę delikatną i bez owłosienia. Przeciwwskazaniem do jej wykonania są:

 • ciąża, okres karmienia piersią

 • infekcje grzybicze, wirusowe, bakteryjne

 • choroby skóry takie jak bielactwo, łuszczyca

 • opalona skóra (naturalnie, solarium, preparaty brązujące lub samoopalające)

 • stosowanie leków i ziół światłouczulacjących

 • stosowanie antybiotyków

 • wyrywanie włosów za pomocą wosku czy depilatora (zaprzestać 4-8 tygodni przed zabiegiem)

 • rozrusznik serca

 • choroby serca

 • padaczka

 • aktywne infekcje skóry

 • podatność na przebarwienia skóry

 • tatuaż w miejscu zabiegu

Depilacja laserowa jest to zabiegiem medycznym, który wymaga serii 8-9 zabiegów, aby były skuteczne. Każdy zabieg jest dostosowany do indywidualnych potrzeb w zależności od rodzaju skóry, koloru włosów, grubości włosów i innych czynników. Cena również znacznie się różni w zależności od obszaru, który ma być leczony. Nie ma lepszego poczucia niż wychodzenie spod prysznica po goleniu i odczuwanie ostatecznej gładkości na całym ciele. Jak przyjemnie można się czuć każdego dnia – nawet gdy jest mało czasu i można pozwolić sobie na pięciominutowy prysznic.

Laserowe usuwanie owłosienia jest świetną metodą na niechciane włoski. Proces ten jest bezpieczny dla ciała. Większość pacjentów powraca od razu do codziennej aktywności po leczeniu bez zauważalnego dyskomfortu i zaczerwienienia.

Dla kogo depilacja laserowa?

Depilacja laserowa to zabieg, z którego korzystają kobiety, jak i również mężczyźni. Warto zainwestować w swoje dobre samopoczucie oraz komfort życia. Metoda ta jest jedną z najlepszych. Każda kobieta z pewnością marzy, by codzienną pielęgnację zastąpić przyjemniejszą czynnością. Usuwanie nadmiernego owłosienia powinno być wykonywane przez doświadczoną osobę w gabinecie kosmetycznym.

Pierwszy zabieg jest poprzedzony wywiadem chorobowym i obowiązkową konsultacją. Zaleca się przeprowadzenie próby lasera na kawałku skóry, jednak przy użyciu lasera Vectus nie jest to konieczne, bo posiada on czytnik Skintel, który sam dobiera odpowiednią moc. Każda skóra reaguje inaczej na przeprowadzaną depilację. Bezpośrednio przed sesją należy dobrze przygotować skórę: powinna być nieopalona, nawilżona i w dniu zabiegu nie można użyć na niej kosmetyków, np. Antyperspirantu. Dobę przed zabiegiem należy również ogolić miejsce, przeznaczone do depilacji.

Po zabiegu może utrzymywać lekkie zaczerwienienie, obrzęk bądź niewielkie pęcherzyki. Jest to naturalny proces. Wystarczy stosować się do zaleceń kosmetologa, np. pamiętać, by unikać gorących kąpieli, wizyt na basenie przez ok. 2-3 dni, a także nie opalać się przez min. 2 tygodnie po zabiegu.

Najlepszą porą roku do rozpoczęcia sesji usuwania włosów jest zima, ponieważ skóra nie jest narażona na działanie promieni słonecznych. Idealnie zadbane ciało to podstawa zadbanego wyglądu! Największą zaletą zabiegów laserowych jest trwałość.

Post Author: admin

1 thought on “Depilacja laserowa – wszystko co chcesz wiedzieć

  Karolina

  (31 stycznia, 2019 - 8:09 am)

  Depilacja nie boli, nie ma sie czego obawiać.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *