Depilacja laserowa z wykorzystaniem lasera Vectus

Depilacja laserowa obecnie jest najpopularniejszym zabiegiem, jaki wykonują gabinety kosmetyczne. Początkowo depilacja laserowa wymagała kilkunastu serii powtórzeń i była dość bolesna. Dodatkowo często nie usuwała skutecznie owłosienia i nie dawała najlepszych efektów.

Urządzenia służące do usuwania owłosienia przez lata przeszły dużą metamorfozę. Nowoczesne technologie obecnie pozwalają dokładnie usunąć włoski i zapewniają komfort podczas depilacji i po jej zakończeniu.

Doskonałym urządzeniem stosowanym do depilacji laserowej jest laser Vectus. Oparty jest na innowacyjnej technologii, która gwarantuje trwałe usunięcie owłosienia i zapewnia bezpieczeństwo oraz wygodę.

Laser Vectus – budowa i technologia

Laser Vectus jest urządzeniem diodowym, które wytwarza wiązkę światła o długości 800nm. Wykorzystuje technologię fototermolizy selektywnej, która została odkryta przez naukowców z Harvard University.

Laser Vectus działa na mieszki włosowe widoczne oraz ukryte w głębi skóry. Emituje światło przez głowicę i kieruje je w łodygę włosa, a głównie w znajdującą się w nim melaninę. Efektem jest uszkodzenie oraz zapobieganie regeneracji komórek macierzystych mieszka włosowego. Laser diodowy Vectus to doskonałe urządzenie, które oparte jest na kilku najważniejszych technologiach.

Czytnik Skintel samodzielnie dobiera odpowiednie parametry i ustawia natężenie lasera. Bada on poziom aktywnej melaniny w skórze dla każdej osoby indywidualnie, dzięki temu gwarantuje bezpieczeństwo oraz nie naraża na powstanie podrażnień.

Technologia Photon Recykling jest wyjątkowym udogodnieniem lasera Vectus. Pozwala ona wykorzystać całą wytworzoną energię, poprzez wbudowane lustra umieszczone na głowicy lasera. Światło odbijane przez skórę dzięki lustrom ponownie jest kierowane na mieszki włosowe.

Technologia Advanced Contact Cooling służy do chłodzenia i znacząco zwiększa komfort oraz wygodę zabiegu. Wykorzystuje szkło szafirowe, które doskonale chłodzi miejsce depilowane i sprawia, że zabieg jest bezbolesny.

Skuteczność działania lasera Vectus

Depilacja laserowa wymaga kilku serii zabiegów, ponieważ włosy na ciele stale znajdują się na różnych etapach wzrostu. Jeden zabieg może usunąć tylko włosy, które mają odpowiednią długość i są we właściwej fazie wzrostu. Najkorzystniejszą fazą wzrostu włosa jest anaben. Podczas jej trwania zbieg depilacji laserowej jest najbardziej skuteczny, wówczas włos ma pożądaną długość, a jego cebulka jest otwarta.

Rozłożenie kolejnych serii depilacji laserowej w czasie pozwala skuteczniej pousuwać wszystkie włoski nawet te, które podczas pierwszej depilacji są niewidoczne. W zależności od obszaru depilacji, wykonuje się od 4 do 8 zabiegów.

Laser Vectus pozwala trwale pozbyć się około 95% owłosienia. Pozostałe 5% to włosy, które podczas wszystkich serii znajdowały się w fazie wzrostu. Dla lepszego efektu można zdecydować się na jeden dodatkowy zabieg po upływie 12 miesięcy od ostatniej wizyty. Wówczas niewidoczne do tej pory włoski, czyli pozostałe 5% owłosienia zostaną skutecznie usunięte.

Post Author: admin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *