Co powinno wyróżniać dobrą piłkarską bluzę treningową?

W odróżnieniu od bawełnianych bluz dedykowanych zastosowaniom codziennym piłkarskie bluzy treningowe i ogólnie wszystkie rodzaje bluz przeznaczonych do użytku sportowego produkuje się dziś z lżejszych, mniej nasiąkliwych, wytrzymalszych i odporniejszych na odkształcenia niż bawełna, nowoczesnych materiałów syntetycznych. Taka odzież gwarantuje większy komfort, co automatycznie przekłada się na poprawę efektywność sportowych treningów.

Tkaniny poliestrowe dla Twojej większej wygody

Zdecydowana większość współcześnie dostępnych treningowych bluz piłkarskich to odzież produkowana z tkanin poliestrowych. Syntetyczny materiał ma szereg właściwości niezwykle korzystnych z punktu widzenia osoby grającej w piłkę nożną lub uprawiającej dowolnie inny rodzaj sportu na świeżym powietrzu. Tkaniny poliestrowe są bardzo lekkie i wytrzymałe. Są znacznie mniej podatne na rozciąganie niż bawełna, szybko schną i wbrew pozorom są bardzo przewiewne. Za zapewnienie dobrej wentylacji odpowiadają specjalne siateczki, w które od strony wewnętrznej wyposażone są praktycznie wszystkie profesjonalne piłkarskie bluzy treningowe. Zastosowanie tego typu rozwiązania sprawia, że odprowadzanie potu z powierzchni ciała jest efektywniejsze, tym samym rośnie komfort ćwiczeń fizycznych. Sporą zaletą materiałów syntetycznych jest również ich duża wytrzymałość i mniejsza podatność na blaknięcie niż materiałów naturalnych.

Niska waga i duża funkcjonalność użytkowa

Dobrej jakości piłkarską bluzę treningową powinien wyróżniać przede wszystkim odpowiedni krój, który zagwarantuje pełnię swobody ruchów oraz niska waga, co pozwoli zachować wysoką efektywność treningów. Porządne, piłkarskie bluzy treningowe z poliestru są nie tylko bardzo lekkie, ale ich fasony dopasowane są także do szczególnych potrzeb piłkarzy. Ich krój jest luźny, dzięki czemu zawodnik nie ma ograniczonego zakresu ruchów. Jednocześnie jest on na tyle dopasowany, by bluza nie przeszkadzała podczas gry i nie powodowała dodatkowego oporu powietrza. W sprzedaży znajdziemy bluzy w pełni rozpinane, zabezpieczone zamkiem błyskawicznym i modele z krótkim rozpięciem lub typu crewneck, przeznaczone do zakładania przez głowę.

Jeśli poszukujesz wygodnej, trwałej i atrakcyjnie prezentującej się piłkarskiej bluzy treningowej, najlepszym wyborem będzie inwestycja w model poliestrowy, charakteryzujący się niską wagą i dużą przewiewnością, uzupełniony zamkiem błyskawicznym ułatwiającym zakładanie i wyposażony w małe kieszenie również zabezpieczone zamkami, w których można przechowywać różnorodne drobiazgi – dzięki zamkom ryzyko ich przypadkowego zgubienia jest minimalne.

Post Author: admin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *