Wygodny do nauki łuk dla dziecka

Łucznictwo to ciekawy sport decyduje się na niego coraz więcej dzieci i młodzieży. Wymaga pewnych inwestycji, oprócz opłacania stosownych lekcji u profesjonalnego nauczyciela, koniecznie trzeba też kupić odpowiedni łuk dla dziecka. Dalsza przygoda z tą dyscypliną nierzadko wiąże się z wyborem właściwego, dobrze dopasowanego do kilkulatka sprzętu sportowego. W czasie wybierania istotne jest, żeby zwrócić uwagę na następujące kwestie: konstrukcję, wagę, dodatkowe elementy, które pozwolą na prawidłowe naciągnięcie i wypuszczenie strzały. Modele dla początkujących sportowców nieco różnią się wyglądem od tych dla zaawansowanych zawodników. Wbudowane w nie udogodnienia umożliwiają na szybkie robienie postępów. W czasie posługiwania się takim sprzętem nie wystąpi zjawisko zniechęcenia, tak często obserwowanego, kiedy łuk jest źle dobrany do danych umiejętności.

W który łuk zainwestować na początek?

Dobra inwestycja to mniejsze niebezpieczeństwo, że dziecko porzuci łucznictwo już po pierwszych kilku lekcjach. W sklepach specjalistycznych zajmujących się rozprowadzaniem sprzętów sportowych można zauważyć kilka modeli łuków dla dzieci, są to między innymi łuk klasyczny i bloczkowy. Przez pracowników tych punktów sprzedażowych polecane są częściej łuki bloczkowe, pozwalają one bowiem na wypuszczenie strzały bez użycia zbytniej siły. Łuk dla dziecka powinien oszczędzać jeszcze rozwijające się mięśnie kilkulatka. Łuk bloczkowy je nie nadwyręży, nie spowoduje kontuzji. Przy tym sprzęcie można szybciej oswoić się z naciąganiem cięciwy, za każdym razem technika ta będzie przebiegała w prawidłowy sposób. Ułatwiają one też nakładanie strzały i samo celowanie.

Jaka siła naciągu jest przeznaczona dla dzieci?

Producenci łuków dla dzieci starają się dobrze dopasować siłę naciągu do każdego dziecka. Kilkulatki nie mają tyle samo siły, co osoba dorosła, dlatego powinny mieć do dyspozycji inny sprzęt sportowy. Często takie parametry siły naciągu różnią się też nie tylko w poszczególnych grupach wiekowych, ale także jeśli chodzi o płeć dziecka. Inny łuk dla dziecka trzeba wybrać dla chłopca w wieku 12 lat, inny dla dziewczynki w tym samym wieku. Pod uwagę bierze się także wzrost kilkulatka i rozpiętość ramion. W ofercie jest dużo łuków wykonanych z włókna szklanego, materiału nowoczesnego, trwałego, który pozwoli na dłuższe użytkowanie zarówno na zewnątrz, jak i w budynkach. Nie są one ciężkie, dzięki temu mogą dobrze sprawdzić się w rękach dziecka zarówno kilkulatka, jak i nastolatka.

Post Author: admin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *