Zespół cieśni nadgarstka – czym jest i jak go leczyć?

Zespół cieśni nadgarstka to ucisk nerwu pośrodkowego w kanale nadgarstka, ta choroba dłoni objawia się drętwieniem i mrowieniem palców, co znacznie utrudnia codzienne funkcjonowanie.

Objawy choroby

Zespół cieśni nadgarstka objawia się głównie drętwieniem dłoni, w niektórych przypadkach nawet wypadaniem przedmiotów z rąk. Osoby borykające się z takimi dolegliwościami bardzo często mają kłopoty ze spokojnym przespaniem całej nocy, budzą się w celu rozluźnienia dłoni. Niestety bardzo często dochodzi do tego, że osoba chora nie może wykonywać dłonią prostych codziennych czynnością takich jak czesanie, zapinanie guzików, sprzątanie, pranie czy otwieranie słoików. Jest to choroba bardzo uciążliwa i trzeba ją leczyć, jak najbardziej po zaobserwowaniu pierwszych niepokojących objawów. Chorują na nią zarówno kobiety, jak i mężczyźni, choć częściej z powodu tej dolegliwości cierpią Panie. Choroba wiąże się z wykonywaniem niektórych zawodów. Na zespół cieśni nadgarstka bardzo często cierpią informatycy, piekarze, muzycy, osoby pracujące fizycznie, które przenoszą ciężkie przedmioty, a także kobiety wychowujące dzieci.

Jak leczyć zespół cieśni nadgarstka?

Po pierwsze liczy się szybka, poprawna diagnoza, dlatego warto wybrać się do dobrego specjalisty. Możliwości są dwie – można leczyć chorobę operacyjne. W tym wypadku lekarz wykonuje odpowiedni zabieg w znieczuleniu miejscowym, z tym że warto dobrze przemyśleć sprawę i nie decydować się na współprace z pierwszym lepszym specjalistą. W klinice https://handproject.pl/zespol-ciesni-nadgarstka/ wykonywane są profesjonalne i skuteczne zabiegi. Specjaliści z wieloletnim doświadczeniem przeprowadzają endoskopowe leczenie cieśni. Wszystko zależne jest od stopnia zaawansowania schorzenia i tego jak przebiegnie badanie wstępne.

Innym rozwiązaniem jest leczenie nieoperacyjne, czyli poddanie się rehabilitacji. Jest to jednak rozwiązanie czasowe, które wprawdzie może wprawdzie złagodzić ból i sprawić, że na co dzień będzie nam funkcjonowało się lepiej, jednak na dłuższą metę nie rozwiązuje to problemu.

Zespół cieśni nadgarstka to choroba, która może mocno dawać się we znaki i uniemożliwiać normalne, codzienne funkcjonowanie. Warto poddać się zabiegowi operacyjnemu u dobrego chirurga, aby móc cieszyć się życiem i normalnie funkcjonować bez odczuwania bólu o dyskomfortu.

Post Author: admin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *