Wkładki ortopedyczne na zamówienie – rodzaje i korzyści

Wkładki ortopedyczne to doskonały rodzaj wkładek do obuwia, który doceniany jest przez coraz więcej osób. Dla wielu określenie ,,ortopedyczne” kojarzy się z jakąś wadą, jednak wcale tak nie musi być. Z wkładek ortopedycznych mogą korzystać wszystkie osoby, ceniące sobie wygodę oraz komfort. Chociaż najczęściej na ich kupno decydują się osoby mające problemy wynikające z wad postawy lub schorzeń stóp.

Wkładki ortopedyczne pozwalają skutecznie zahamować zachodzące zmiany w układzie ruchowym człowieka. Sprawiają, że osoby odczuwające do tej pory ból podczas poruszania się poczują znaczącą ulgę i komfort. Wkładki polecane są dla wszystkich osób mających tego typu problemy, a także będących po przeszłych urazach – złamaniach, skręceniach i kontuzjach stóp, kostek, czy ścięgien.

Wkładki ortopedyczne – rodzaje

Wkładki ortopedyczne to dla wielu osób ,,cud medycyny i technologii’’, który pozwala pozbyć się bólu i zatrzymać pojawiające się schorzenia w okolicach stóp. Z wkładek ortopedycznych najchętniej korzystają osoby:

 • po przeszłych operacjach, wypadkach i kontuzjach (złamania śródstopia, skręcenia, zerwane ścięgna)
 • sportowcy – piłkarze, maratończycy, siatkarze, koszykarze i wielu innych
 • osoby mające schorzenia stóp od najmłodszych lat
 • osoby odczuwające ból podczas chodzenia
 • osoby mające problem z haluksami i innego typu schorzeniami stóp
 • kobiety uwielbiające nosić obcasy i szpilki

Jak widać, wkładki ortopedyczne są zachwalane przez wiele osób, które mają większą potrzebę odczucia komfortu podczas chodzenia lub biegania. Duża grupą zainteresowanych wkładkami ortopedycznymi są sportowcy, którzy każdego dnia trenują i intensywnie ćwiczą. Wkładki pozwalają utrzymać właściwą postawę oraz zapobiegają kontuzjom. Doskonale przylegają do stopy i czuwają nad jej odpowiednim ułożeniem.

Wkładki ortopedyczne są również doceniane przez osoby nie uprawiające żadnych aktywności fizycznych. W przeciwieństwie do zwyczajnych wkładek fabrycznych sprawiają, że stopa nie męczy się, oddycha i stale położona jest we właściwej pozycji. W tej grupie znajdziemy każdego obywatela, który lubi czuć się wygodnie i komfortowo, jak również kobiety kochające nosić obuwie na wysokim obcasie.

Do najpopularniejszych rodzajów wkładek ortopedycznych zaliczamy:

 • wkładki termoplastyczne
 • wkładki na płaskostopie poprzeczne
 • wkładki na haluksy
 • wkładki do butów narciarskich
 • wkładki dla biegaczy

Wkładki ortopedyczne na zamówienie

Doskonałym rozwiązaniem są wkładki ortopedyczne na zamówienie, których zlecenie można złożyć w specjalistyczny, gabinecie BodyMove. Gabinet znajduje się w centrum Warszawy i od lat jest doceniany za fachowość oraz oferowanie wysokiej jakości usług. BodyMove może pochwalić się liczną grupą zadowolonych i stale powracających klientów. Zajmuje się produkcją indywidualnie dopasowanych wkładek ortopedycznych. Posiada specjalistyczny sprzęt oraz wyposażenie, które umożliwia przeprowadzenie badań komputerowych stóp. Firma zatrudnia fachowców i fizjoterapeutów posiadających odpowiednie kwalifikacje i wiedzę.

Podczas wizyty w gabinecie BodyMove zlokalizowanym w Warszawie badany jest układ stóp pacjenta, a następnie produkowane są indywidualnie dla każdej osoby najlepszej konstrukcji wkładki ortopedyczne. Wkładki ortopedyczne na zamówienie to świetna możliwość otrzymania doskonałych wkładek, które docenisz już po kilku krokach!

Wkładki termoplastyczne

Wkładki termoplastyczne to jeden z rodzajów wkładek wykonywanych na specjalne zamówienie klienta w gabinecie BodyMove Warszawa. Produkowane są po uprzednim badaniu komputerowym i tworzone z bardzo dobrego jakościowo materiału – pianki polietylenowej. Pianka sprawia, że wszelkie odczuwalne podczas chodzenia wstrząsy są minimalizowane. Dodatkowo gwarantuje lekkość i wodoodporność przy każdych warunkach pogodowych i różnych nawierzchniach. Wkładki termoplastyczne doskonale korygują deformacje i stabilizują stopę, a także sprawdzają się przy leczeniu poważnych problemów dotyczących stóp, podudzi i ud.

Wkładki na płaskostopie poprzeczne

Wkładki ortopedyczne na zamówienie występują również w formie wkładek polecanych przy płaskostopiu poprzecznym. Pozwalają zatrzymać pojawiające się schorzenie oraz eliminują dolegliwości bólowe odczuwalne przy chodzeniu i bieganiu. Zapewniają wysoką higienę, lekkość oraz gwarantują amortyzację wstrząsów. Wielokrotnie dobrze dobrane i wyprodukowane wkładki ortopedyczne na płaskostopie poprzeczne pozwoliły uniknąć operacji i zabiegów rekonstrukcji stóp.

Wkładki do butów narciarskich

Wkładki ortopedyczne chętnie kupowane są przez osoby uprawiające sporty zimowe, a głównie narciarstwo. Decydują się na nie osoby cierpiące na haluksy, ostrogi piętowe oraz płaskostopie poprzeczne. Wkładki ortopedyczne na zamówienie do butów narciarskich znacząco poprawią komfort jazdy i skutecznie zatrzymują dalszy procesy deformacji stóp.

Wkładki dla biegaczy

Wkładki ortopedyczne bardzo często zamawiane są przez osoby codziennie trenujące przeróżne sporty i wykonujące różnego rodzaju aktywności fizyczne. Doskonale sprawdzają się u biegaczy oraz maratończyków. Specjalnie wykonane i dopasowane wkładki ortopedyczne na zamówienie pozwalają dokładnie i bezpiecznie wykonywać ćwiczenia, akrobacje oraz biegi na przeróżnych nawierzchniach. Dodatkowo odpowiadają one za zachowanie biomechaniki stawu skokowego podczas biegania i podskoków, a także pełnią funkcję amortyzującą.

Post Author: admin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *