Co warto wiedzieć o punkcie G?

Niektórzy próbują przekonywać, że punkt G nie istnieje, że jest on tylko owocem wyobraźni. Nie wszyscy na pewno wiedzą, że ściany pochwy są strefą ultra-erogenną. Miejsca z wieloma zakończeniami nerwowymi i to tam znajduje się słynny punkt G. Dlaczego G? Ponieważ to tajemnicze, ale precyzyjne miejsce, zawdzięcza swoją nazwę dr Grafenberg, od 1944 roku.

Co warto wiedzieć o punkcie G

Ogólnie rzecz biorąc, aby znaleźć punkt G trzeba wejść na przednią ścianę pochwy, za kością łonową i między wejściem a dnem pochwy, zatrzymać się na wysokości 4 cm. Ale każde ciało nie jest identyczne, a niektóre kobiety zobaczą je bardzo nisko lub wręcz głęboko w pochwie, konieczne jest stymulowanie, aby je znaleźć!

Punkt G to miejsce w pochwie, które jest bardzo wrażliwe na głębokie ciśnienie. Jest to odczuwalne przez przednią ścianę pochwy i po odpowiednim pobudzeniu punkt G pęcznieje i prowadzi do orgazmu u wielu kobiet. Jest prawdopodobne, że każda kobieta ma punkt G. Naukowcy znaleźli go u każdej badanej kobiety, to jest homolog męskiej prostaty.

W momencie orgazmu wiele kobiet wytryskuje płyn przez cewkę moczową, która jest chemicznie podobna do wytrysku męskiego, ale nie zawiera plemników. W wyniku stymulacji punktu G kobiety często mają serię orgazmów. Ponieważ wierzą, że oddają mocz, wiele kobiet jest zakłopotanych ejakulacją. Ich partnerzy, myśląc o oddawaniu moczu, często je pomniejszają, co jest jednym z powodów, dla których wiele kobiet nauczyło się tłumić orgazm.

Siła kobiecych mięśni pubococcygeus (mięsień łonowo-guziczny) jest bezpośrednio związana z jej zdolnością do osiągania orgazmu poprzez stosunek seksualny. Kobiety mogą nauczyć się wzmacniać te mięśnie lub rozluźniać je, jeśli są zbyt spięte. Istnieją trzy główne typy orgazmu u kobiet: orgazm sromowy wywołany przez łechtaczkę, orgazm maciczny wywołany stosunkiem; i połączenie tych dwóch.

Znalezienie punktu G

Należy pamiętać, aby oddać mocz przed rozpoczęciem eksploracji. To pomoże uspokoić się, i nie obawiać, że nastąpi pragnie oddania moczu w czasie eksploracji, pęcherz będzie pusty. Dokładna lokalizacja punktu G różni się nieznacznie w zależności od kobiety. Zwykle znajduje się około 4 cm od otworu pochwy, na przedniej ścianie (w kierunku żołądka).

Punkt G można łatwo zlokalizować za pomocą partnera, podczas gdy kobiety leżą na brzuchu z lekko podniesionymi biodrami. W tej pozycji partner powinien lekko naciskać na ścianę pochwy dwoma lub trzema palcami, naciskając jednocześnie (w kierunku łóżka). Jeśli kobieta zdecyduje się położyć na plecach, ona lub jej partner może włożyć kilka zakrzywionych palców i wykonać ruch „przyjdź tu”. Stymulacja pochwy może być nieprzyjemna, jeśli pochwa nie jest dobrze nasmarowana.

Kobiety po menopauzie często doświadczają napadów suchości pochwy, ale nawet młodsze kobiety mogą cierpieć na napady suchości pochwy, szczególnie, jeśli przyjmują leki takie jak leki przeciwhistaminowe lub przeciwdepresyjne. Korzystanie z przepony może zakłócać stymulację punktu G u niektórych kobiet. Jeśli angażują się w stosunki seksualne, wiele kobiet uważa pozycję siedzącą za najlepszą dla zapewnienia stymulacji punktu G.

Co jeszcze jest ważnego w punkcie G?

Wiele kobiet korzysta z pozycji „pieska” podczas stosunku, ponieważ stymuluje punkt G. Dzieje się tak, dlatego, że penis mężczyzny ma lepszy dostęp do przedniej ściany pochwy. Większość kobiet potrzebuje silniejszego nacisku na przód pochwy, szybkiego rytmu i dużego tarcia, by mieć orgazm punktu G. Niektóre kobiety odczuwają potrzebę oddania moczu na początku stymulacji punktu G.

Post Author: admin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *