W jaki sposób radzić sobie z alergią?

Wielu ludzi na całym świecie zmaga się codziennie z przeróżnego rodzaju alergiami, w tym pokarmowymi, a także alergią na pyłki czy z astmą oskrzelową. Dla ludzi dotkniętych tymi schorzeniami najtrudniejszymi okresami w roku są okresy wiosenne oraz letnie, kiedy to wiele roślin pyli. Leki takie jak Zyrtec UCB potrafią jednak być niesamowitą pomocą dla alergików w tym trudnym dla nich czasie. W jaki sposób działa i czy potrafi skutecznie blokować reakcje alergiczne organizmu? Odpowiedzi na te pytania znajdują się w poniższym artykule!

Lek na alergie

Substancją czynną Zyrtecu UCB jest cetyryzyna, a więc substancja zaliczana do grupy antyhistamin. Histaminy są tymi związkami, które wydzielają się w organizmie człowieka zawsze wtedy, kiedy jest wystawiony na działanie alergenu. Reakcja alergiczna może objawiać się w postaci zaczerwienienia, piekących i łzawiących oczu, a w przypadku osób cierpiących na astmę nawet atakiem duszności.

Zyrtec UCB działa w ten sposób, że blokuje możliwość wyrzutu histaminy, tym samym blokując reakcje alergiczne, które bez użycia leku pojawiłyby się w przypadku kontaktu z alergenem.

Skład leku i dawkowanie

Zyrtec UCB to lek, który swoje działanie bazuje na wykorzystywaniu cetyryzyny. W każdej tabletce Zyrtecu UCB znajduje się 10 miligramów cetyryzyny. Dzieci poniżej szóstego roku życia nie powinny przyjmować preparatu Zyrtec UCB, dopuszcza się jednak w wyjątkowych sytuacjach podawanie połowy tabletki, czyli 5 miligramów cetyryzyny, natomiast dorośli powinni zażywać jedną pełną tabletkę. Lek stosuje się raz na dobę.

Kiedy używać, a kiedy nie?

Preparat stosujemy w okresie wzmożonego wystawienia organizmu na alergeny, które w znacznym stopniu mogą utrudniać codziennie funkcjonowanie. Osoby z astmą oskrzelową powinny stosować lek w okresach wiosennych i letnich, podobnie jak alergicy.

Przeciwwskazaniem do używania leku jest:

  • uczulenie na którykolwiek składnik preparatu, a także na samą cetyryzynę i pochodne piperazyny;

  • ciąża;

  • ciężka choroba nerek (na przykład ich niewydolność).

Lek jest w pełni bezpieczny, gdy stosuje się go zgodnie z zaleceniami. Nie należy przekraczać zalecanej dawki dobowej, która wynosi 10 miligramów cetyryzyny.

Podsumowanie

Zyrtec UCB jest lekiem, który w skuteczny sposób potrafi blokować powstawanie reakcji alergicznych. Jest szczególnie polecany wszystkim alergikom, astmatykom, a także osobom, które cierpią na pokrzywki, przewlekłe zapalenia błony śluzowej nosa i uporczywe łzawienie oczu wywołane kontaktem z silnym alergenem.

Post Author: admin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *