Tusze do rzęs – słów kilka

Tusze do rzęs to kosmetyki, które goszczą w kosmetyczce kobiet w każdym wieku. Dobrze wytuszowane i starannie podkreślone rzęsy to najważniejszy element makijażu, zarówno dziennego, jak i wieczorowego. Doskonale wiemy, że nieodpowiedni tusz potrafi zepsuć nawet najbardziej staranny makijaż, a posklejane rzęsy wyglądają nieestetycznie i mogą znacząco popsuć nasz wygląd.

Jakie mamy tusze do rzęs?

Wiele kobiet ma jednak problem z wyborem odpowiedniego tuszu do rzęs. Zastanawia się, czym kierować się podczas wyboru tuszu do rzęs, na co zwracać szczególną uwagę, aby tusz spełnił swoje zastosowanie. Na drogeryjnych półkach mamy obecnie ogromny wybór, a tusze do rzęs produkuje każda firma makijażowa. Warto na samym początku podzielić tusze na najczęściej spotykane rodzaje, a są to:

  • tusze pogrubiające
  • tusze wydłużające
  • tusze pogrubiająco-wydłużające
  • tusze wodoodporne
  • tusze hipoelergiczne
  • tusze 3w1 (zazwyczaj są wodoodporne, wydłużające, pogrubiające)

 

Czym kierować się podczas wyboru tuszu do rzęs?

Wiemy już, że tusze do rzęs występują obecnie w różnych wariantach. Warto więc zastanowić się przed wyborem tego kosmetyku, na czym najbardziej nam zależy. Pogrubienie czy wydłużenie? A może mamy wrażliwe oczy i zależy nam na tym, aby tusz ich nie podrażniał? To bardzo ważne odpowiedzi, które znacząco mogą pomóc nam w wyborze odpowiedniego dla nas kosmetyku.

Pamiętajmy, że zazwyczaj tusze do rzęs, które mają w sobie wiele właściwości:

  • pogrubienie
  • wydłużenie
  • wodoodporność

nie będą tuszami wartymi uwagi. Warto skupić się na jednej, najważniejszej dla nas właściwości. Przykładowo, jeśli zależy nam na wydłużonych, dobrze rozdzielonych rzęsach nie sięgajmy po tusze do rzęs pogrubiające – ten rodzaj tuszu zazwyczaj ma dość grubą szczoteczkę, która może powodować sklejanie się rzęs poprzez nakładanie zbyt dużej ilości kosmetyku. Tak samo alergicy nie powinny kierować się przy wyborze tuszu jak największą ilością obietnic producenta takich jak pogrubienie czy wydłużenie, a zwracać uwagę przede wszystkim na hipoalergiczne właściwości.

Czy warto wybierać wodoodporne tusze do rzęs?

Na sklepowych półkach jest coraz więcej wodoodpornych tuszy do rzęs. Pojawia się więc pytanie, czy warto po nie sięgać? Odpowiedź jest twierdząca, jeśli nasza twarz będzie miała kontakt z wilgocią – deszcz, łzy wzruszenia, plaża czy basen – wtedy właściwości wodoodporne tuszu są jak najbardziej wskazane. Jednak w codziennym użytkowaniu warto sięgać po tusze do rzęs klasyczne, które nie obciążają tak naszych rzęs jak w przypadku tych o wodoodpornej formule. Dobierajmy tusze do rzęs do odpowiedniej okazji i starajmy się nie obciążać naszych rzęs formułami, które w danej chwili nie są nam niezbędne.

Post Author: admin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *