Suszarki do włosów – jak wybrać odpowiednią?

Każda kobieta wie o tym, jak ważne są suszarki do włosów. Pomagają na szybko wysuszyć włosy, gdy trzeba je umyć tuż przed wyjściem z domu. Dodatkowo po suszeniu za pomocą suszarki włosy stają się bardziej gładkie i doskonale się układają. Często zastanawiamy się nad tym, jaką suszarkę do włosów kupić i jaka byłaby dla nas najlepsza.

Rodzaje suszarek do włosów

Kiedy staniemy nad wyborem odpowiedniej dla nas suszarki do włosów, dobrze jest zwrócić uwagę na to, z jakiego materiału została wykonana suszarka. Akcesoria do stylizacji włosów zwykle są zbudowane z elementów metalowych, ceramicznych, jonowych lub turmalinowych.

  • Suszarki do włosów, które zawierają elementy grzewcze zbudowane z metalu lub plastiku, zwykle używają ciepła, które jest intensywne i nierównomiernie rozłożone. Jeśli chce się używać takich akcesoriów na co dzień, powinno się bardziej zadbać o pielęgnację włosów, gdyż regularne stosowanie suszarki może powodować suchość i łamliwość włosów. Niestety, nawet te kosmetyki, które mają chronić włosy przed wysokimi temperaturami, nie są w stanie stuprocentowo ochronić włosów przed zniszczeniami, które są spowodowane gorącym powietrzem.
  • Suszarki do włosów z ceramicznymi elementami grzewczymi to urządzenia, które doskonale przewodzą ciepło. Ceramiczne urządzenia mogą produkować ciepło, które nie działa na powierzchni włosa, lecz wnika wgłąb łuski, co nie powoduje jej zniszczenia. To właśnie sprawia, że ceramiczne akcesoria do włosów są najczęściej wybierane przez profesjonalnych fryzjerów. Suszarki ceramiczne charakteryzują się tym, że nie nagrzewają się w tak wysokim stopniu, jak akcesoria metalowe, a także są bezpieczne dla włosów.
  • Jonowa suszarka do włosów produkuje ujemnie naładowane jony, które wygładzają łuskę włosa, a jednocześnie zamykają w jej wnętrzu wilgoć. Dzięki temu włosy uzyskują upragniony kształt i nie puszą się. Tanie suszarki, które wyposażone są w grzałkę metalową czy plastikową, wytwarzają dodatnie jony, które otwierają łuskę włosa i w efekcie puszą włosy oraz pozbawiają je połysku. Dzięki suszarce jonowej można wysuszyć włosy szybciej oraz nadać im blask i gładkość.
  • Turmalinowa suszarka do włosów to dość nowy wynalazek. Posiada zdolność produkowania jonów ujemnych, dzięki temu szybciej suszy włosy i pozostawia je gładkie i błyszczące.

Na co zwrócić uwagę?

Moc suszarki waha się w zależności od modelu i marki, jednak zaleca się stosowanie urządzeń o mocy 1300 watów i wyższej. Wartość tego parametru ma wpływ na szybkość suszenia włosów. Dobrze jest, aby suszarka miała również regulację temperatury.

Responsywne strony internetowe – Marek Masalski

Post Author: admin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *