Jak schudnąć szybko i trwale?

Osoby zmagające się z nadmiernymi kilogramami przystępujące do odchudzania liczą na to, że szybko będzie można zobaczyć efekty ich starań. Trzeba pamiętać, że zgubienie nadwagi to proces złożony i wymagający cierpliwości. Nie oznacza to jednak że musi rozciągać się w latach. Jak szybko schudnąć i nie doświadczyć efektu jo- jo? Przede wszystkim należy połączyć różne strategie działania,a także na trwałe zmienić pewne swoje nawyki. Dieta nie może oznaczać okresowej redukcji kalorii czy eliminacji niezdrowych produktów. Jakie elementy trzeba wdrożyć do procesu odchudzania, by był on efektywny? Są to:

  • dieta
  • ruch
  • wspomaganie w postaci suplementów
  • motywacja

Sposób odżywiania i porcja ruchu- niezbędne połączenie by szybko schudnąć

Szybkie i zdrowe odchudzanie oznacza utratę około 1 kg masy ciała na tydzień. W innym wypadku może dojść do niedoborów składników mineralnych i spowolnienia metabolizmu, co w rezultacie oznacza, że czeka nas potężny efekt jo-jo, czyli przybranie na masie ponownie, a ponadto dodatek jeszcze kilku kilogramów. Każdy chciałby tego uniknąć, więc radujcie kalorii trzeba robić rozsądnie, obcinając jedynie 300-500 kalorii z codziennego zapotrzebowania, które wynosi u dorosłej przeciętnej osoby od 2000 do 3000 kalorii w zależności od płci i aktywności. Redukcję najlepiej przeprowadzić jakościowo, czyli wykluczyć na przykład cukry proste, słodzone napoje czy fast foody. Dodatkowo warto co najmniej trzy razy w tygodniu lub nawet codziennie ćwiczyć  w ulubiony sposób. Mogą to być nawet szybkie marsze. Wiele zależy od kondycji i zdrowia konkretnej osoby. Ruch wspomaga spalanie kalorii i podkręci metabolizm.

Czy warto przyjmować tabletki na odchudzanie?

Suplementy zawierające zieloną kawę, ekstrakt z papryczki chili czy też inne składniki pomagające w walce ze zbędnymi kilogramami są jedynie dodatkiem do ćwiczeń i diety. Mają one za zadanie hamować nadmierne łaknienie, poprawiać metabolizm i dodawać energii. Nie powinny być substytutem innych metod odchudzających, ponieważ w ten sposób nie schudnie się szybko i skutecznie. Takie suplementy mogą jednak sprawić, że wyniki poprawią się o kilkanaście a nawet kilkadziesiąt procent.

Motywacja- warunek efektywnej przemiany

Wewnętrzna motywacja ma ogromne znaczenie w temacie odchudzania. Trzeba wiedzieć dlaczego chce się schudnąć i ustalić czy jest to dla nas naprawdę ważne. W innym wypadku pokusy szybko przejmą  kontrolę nad całym procesem. Taką motywacją może być zdrowie, chęć zajścia w ciąże czy też piękny wygląd. Nigdy nie wolno jednak odchudzać się tylko do konkretnego wydarzenia na przykład ślubu, ponieważ po takiej uroczystości motywacja może znacznie spaść.

Post Author: admin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *