Nietrzymanie moczu a podróżowanie – jak sobie radzić?

Borykasz się z nietrzymaniem moczu, a przed Tobą długa podróż? Zastanawiasz się, jak rozwiązać ten problem? Dla kobiet zmagających się z inkontynencją wizja nawet krótkiego wyjazdu może być paraliżująca. Bardzo często jest to powodem rezygnacji z niektórych aktywności i wakacji za granicą. Istnieją jednak sposoby na rozwiązanie tego problemu. Dowiedz się, jak można poradzić sobie z nietrzymaniem moczu w czasie podróży.

Inkontynencja w podróży – o czym pamiętać?

Podróż samolotem, samochodem lub pociągiem wiąże się zazwyczaj ze spędzaniem kilku godzin w zupełnym bezruchu. Czasami przez długi czas pasażerowie nie mają możliwości zatrzymania się i wyjścia. Dla kobiet zmagających się z nietrzymaniem moczu może być to bardzo stresująca sytuacja. Brak możliwości skorzystania z toalety sprawia, że osoby borykające się z tym problemem powinny się odpowiednio przygotować.

Dobre zaplanowanie trasy

W przypadku podróży samochodem bardzo istotną kwestią jest wyznaczenie trasy jeszcze przed wyjazdem. Mapy papierowe i internetowe pokazują dostępność toalet przy drogach. Dzięki planowaniu można wykluczyć ryzyko długiej jazdy bez postojów. W ten sposób osoba cierpiąca na inkontynencję nie musi się dodatkowo stresować.

Duże znaczenie ma też odpowiednie zapakowanie bagażu. Kobiety zmagające się z nietrzymaniem moczu nie powinny dźwigać ciężkich toreb, ponieważ może to spowodować niekontrolowany wyciek moczu. Warto więc zdecydować się na powszechnie już stosowane walizki na kółkach. Dobrą opcją jest też plecak.

Odpowiednie dobranie odzieży

Nie wszyscy pamiętają, aby na podróż wybrać odpowiednie ubrania, które zapewnią komfort i swobodę ruchów. W przypadku kobiet cierpiących na nietrzymanie moczu ma to jeszcze większe znaczenie. Obcisła odzież ze sztucznych materiałów może uciskać dolne części brzucha, co może spowodować niekontrolowany wyciek. Dlatego lepiej stawiać na naturalne i lekkie ubrania. Najlepiej, jeśli będą w ciemnych kolorach.

Użycie produktów higienicznych

Najlepszym sposobem na zapewnienie sobie komfortu psychicznego podczas podróży jest stosowanie różnych środków higienicznych. Do najczęściej wybieranych zalicza się m.in.:

  • wkładki urologiczne,
  • podpaski,
  • majtki chłonne,
  • podkłady higieniczne.

Należy jednak pamiętać, że tego typu produkty należy regularnie wymieniać. Będąc w długiej podróży, nie zawsze jest to możliwe, dlatego warto skorzystać z innowacyjnego rozwiązania, jakim są tampony na nietrzymanie moczu i zaburzenia statyki narządów rodnych URITAM. Chronią one przed wyciekiem i zapewniają komfort oraz bezpieczeństwo nawet przez 12 godzin.

Jak funkcjonować z nietrzymaniem moczu?

Inkontynencja może być bardzo uciążliwa nawet w codziennym funkcjonowaniu. Dlatego oprócz stosowania się do sprawdzonych porad koniecznie trzeba skontaktować się ze specjalistą w celu rozpoczęcia odpowiedniego leczenia. W przeciwnym wypadku nietrzymanie moczu może przerodzić się w inne, jeszcze poważniejsze problemy.

Warto zaznaczyć, że kuracja nie zawsze wymaga przeprowadzenia zabiegu chirurgicznego. Czasami wystarczy fizjoterapia uroginekologiczna i odpowiednie ćwiczenia. Nieocenionym wsparciem podczas leczenia są produkty firmy URITAM. Dzięki nim można czuć się bezpiecznie w trakcie aktywności fizycznej.

Post Author: admin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *