Maseczki chirurgiczne- z systemem filtracyjnym czy bez?

Żyjemy w bardzo niesprzyjających czasach, kiedy to Covid skutecznie ograniczył naszą możliwość kontaktów społecznych, a poniekąd także i naszą wolność. Śmiało możemy powiedzieć, że szalejąca obecnie epidemia całkowicie zmieniła także nasze nawyki i przyzwyczajenia. Naszą codziennością stało się zabieranie z domu maseczek chirurgicznych tuż przed wyjściem. Jednocześnie nawet przy samym zakupie maseczki zauważamy, że są one mocno zróżnicowane. Z pewnością naszą uwagę przykuje zwykła maseczka ochronna, a także maseczka chirurgiczna wyposażona w dodatkowy system filtracyjny. Które z nich więc lepiej wybierać?

Co jest głównym celem noszenia maseczki chirurgicznej?

Maseczki chirurgiczne z założenia mają nas chronić przed wszelkimi zakażeniami i drobnoustrojami, które mogą zaatakować nasze drogi oddechowe. Jednocześnie mało kto wie, że maska chirurgiczna spełnia również o wiele większą rolę, niż może się nam się to wydawać. Przede wszystkim maseczki medyczne mają zapobiegać przed rozprzestrzenianiem się wirusów i bakterii także w przypadku, kiedy to my jesteśmy ich nosicielami. Maseczka chirurgiczne zaprojektowana została tak, by bakterie, wirusy czy inne chorobotwórcze drobnoustroje były zatrzymywane w jej wnętrzu, a nie wydostawały się na zewnątrz. Maski medyczne są jednak maksymalnie zróżnicowane, o czym warto pamiętać. Największe różnice między nimi polegają jednak na stopniu ochrony i filtracji jakie one zapewniają. Dlaczego tak ważny staje się dobór odpowiedniego rodzaju maseczki, który zapewni nie tylko nam, ale także i innym osobom przechodzącym obok nas optymalny poziom bezpieczeństwa.

Maski medyczne podstawowe- co je charakteryzuje?

Maski medyczne podstawowe to jeden z najprostszych modeli jakie można dostać w każdej aptece. Co więcej, w czasach pandemii Covid pojawiły się te maseczki praktycznie w każdym sklepie, by zapewnić jak najłatwiejszy dostęp do powszechnych środków ochrony. Maseczki ochronne, które są podstawowe, tak naprawdę zapewniają ten poziom ochrony na dość niskim poziomie. Mają one dość sporą przepuszczalność, szczególnie w przypadku drobnoustrojów o znacznie niższej objętości. Podstawowe maseczki ochronne są również jednorazowe. Warto o tym pamiętać, że w momencie kiedy upłynie pierwsze trzy godziny od jej założenia, taka maseczka nadaje się już tylko i wyłącznie do wyrzucenia. Nie wolno ich nosić dłużej, gdyż nagromadzone w maseczce drobnoustroje chorobotwórcze, mogą przedostać się już bezpośrednio do naszych dróg oddechowych.

Maseczki z systemem filtrującym- co je wyróżnia?

Maseczka ochronna z systemem filtrującym jest o wiele bardziej zaawansowanym rozwiązaniem, jeśli chodzi o zachowanie poziomu bezpieczeństwa i ochrony. Jest to maseczka medyczna, która wyróżnia się o wiele bardziej zaawansowaną konstrukcją. Przede wszystkim po jej bokach można zauważyć dwa, dodatkowe otwory, w których umieszczony został system filtrujący. Taka maseczka ochronna cechuje się tym, że nie przepuszcza ona nawet najmniejszych drobnoustrojów, które mogą znajdować się np. w wydychanym powietrzu. Dzięki tej maseczce możemy więc czuć się o wiele bezpieczniej. Co ciekawe, warto w ty momencie podkreślić, że można wyróżnić maseczki z systemem filtrującym zarówno jednorazowe jak i wielorazowe. Modele wielorazowe są zwykle nieco droższe i można nosić je kilka razy. Modele jednorazowe- zupełnie tak samo jak w przypadku podstawowych maseczek ochronnych- są do wyrzucenia po kilku godzinach od ich użytkowania, o czym z pewnością warto pamiętać. Maseczki z systemem filtrującym są o wiele bardziej wydajne od modeli podstawowych.

Post Author: admin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *