Jazda na rolkach jako sport towarzyski

Zalety jazdy na rolkach

Jazda na rolkach to jedna z najciekawszych i najzdrowszych dyscyplin sportowych. To wymarzony sport dla amatorów, wzmacnia całe ciało, rzeźbi mięśnie nóg i pośladków, poprawia kondycję, a że uprawia się ją przede wszystkim na świeżym powietrzu, dodatkowo zaopatruje organizm w tlen. Jest to jednocześnie sport familijny, jeżeli wszyscy członkowie już go opanują, mogą wspólnie spędzać długie godziny jeżdżąc na rolkach.

Aby uprawiać jazdę na rolkach wcale nie trzeba być wyjątkowo wysportowanym, wystarcza techniczne opanowanie umiejętności a reszta sama przyjdzie.

Spalanie tkanki tłuszczowej

Jazda na rolkach to jeden z najlepszych sposobów na odchudzanie. Podczas każdej godziny treningu można spalić nawet 700 kalorii. Jest niewiele dyscyplin tak efektywnych z tego punku widzenia. Wystarczy regularnie uprawiać ten sport i tkanka tłuszczowa, niechciane boczki nikną w oczach. Jedynym mankamentem jest sezonowość naszej strefy klimatycznej. Ale w zimie można rolki zastąpić po prostu łyżwami. Poza tym jazda na rolkach nie obciąża tak stawów, jak inne dyscypliny. Połączeniu ruchu do przodu i kontrowanie go balansem ciała czyni go płynnym i miękkim, bez nacisku na stawy.

Rolki poprawiają kondycję

Jazda na rolkach należy do grupy dyscyplin kardio, czyli takich, które dobrze wpływają na układ krążenia i funkcjonowanie wszystkich organów. Jazda na rolkach wzmacnia organizm i kształtuje mięśnie. Rolki poprawiają również koordynację ruchów i ćwiczą poczucie równowagi. Ruch na świeżym powietrzu wpływa na rozwój i pojemność płuc, jest szczególnie ważny dla dzieci i nastolatków, ponieważ tylko do tego momentu płuca nabierają właściwej dla siebie objętości. Później nie ma to już takiego znaczenia.

Rolki jako dyscyplina towarzyska

Jazda na rolkach, szczególnie w towarzystwie rodziny czy przyjaciół kultywuje przyjaźń i dobre relacje z rodziną i dziećmi. Jeździć na rolkach można w każdym tempie, tempo szybkie sprzyja ćwiczeniom a wolne rozmowom i wymianie myśli. Wspólne spędzanie czasu sprzyja zdrowemu stylowi życia a przy okazji ćwiczy kondycję.

Bezpieczny sport

Jazda na rolkach to bezpieczny sport dla dorosłych i dla dzieci. Początkującym zaleca się noszenie ochraniaczy, a wszystkim kasków ochronnych. To wystarczy, by zabezpieczyć najwrażliwsze punkty ciała i poczuć się bezpiecznie. Od dziecka do zaawansowanego wieku można jeździć na rolkach i cieszyć się z uprawiania tego sportu.

Jazda na rolkach potrzebuje jednak odpowiedniego podłoża. Aktualnie wiele gmin dba, by powstawały w nich trasy bezpieczne dla rolkowiczów.

Post Author: admin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *