Jakie właściwości do HMB?

HMB jest to inaczej kwas 3-hydroksy-3-metylomasłowy. Związek ten, powszechnie stosowany jest w suplementach dla osób aktywnych sportowo, zwłaszcza kulturystów. HMB jest to substancja, która pełni wiele różnych funkcji w organizmie człowieka. Związek ten, odpowiedzialny jest między innymi za ochronę białek mięśniowych. HMB wpływa również na wzrost masy mięśniowej. Związek ten charakteryzuje się działaniem antykatabolicznym, wpływa na spadek podskórnej tkanki tłuszczowej. HMB należy do rodziny metabolitów. Związek ten, charakteryzuje się następującymi właściwościami:

  • hamuje rozpad tkanki mięśniowej,
  • charakteryzuje się działaniem anabolicznym, czyli wpływa na rozrost mięśni,
  • wpływa na zmniejszenie poziomu cholesterolu,
  • wpływa na redukcję ilość tkanki tłuszczowej w organizmie,
  • zwiększa odporność.

Dawkowanie HMB

HMB powinno być przyjmowane w ilości nie przekraczającej trzy gramy dziennie. Spożywanie większych dawek tego związku, nie przyczyni się do uzyskania lepszych rezultatów. Warto wiedzieć, iż każda ilość HMB w ilości większej niż zalecane trzy gramy, jest traktowana jako nadmiar i organizm wydala ją wraz z moczem. Preparaty w składzie, których znajduje się HMB, powinny być stosowane regularnie, aby można było zauważyć zadowalające efekty. Ponad to, warto wiedzieć, jak prawidłowo łączyć ten związek, aby przyniósł on możliwie jak najlepsze rezultaty. Skuteczność HMB zwiększa się w połączeniu z innym związkiem, jakim jest kreatyna. Stosowanie tych obu substancji jednocześnie, znacznie wpływa na szybszy oraz efektywniejszy przyrost masy mięśniowej. Z tego względu suplementy diety, w składzie których znajduje się HMB, cieszą się dużą popularnością.

HMB dla początkujących sportowców

HMB jest odpowiednim suplementem diety dla osób, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę ze sportem i treningami. Dodatkowo, może on być również stosowany u osób, które chcą wznieść swoje treningi na wyższy poziom. Właściwa suplementacja preparatami, mającymi w składzie HMB może być bardzo pomocna w zachowaniu maksymalnej sprawności mięśni i zminimalizowaniu katabolizmu, czyli utraty masy mięśniowej w trakcie jak i również po treningu. HMB jest przede wszystkim znany ze swoich antykatabolicznych właściwości. Z tego powodu, tak często jest on stosowany przez kulturystów będących na diecie redukcyjnej. Zmniejszona podaż kalorii połączona z HMB wpływa, na tempo utraty tkanki mięśniowej. Dodatkowo, masa mięśniowa będzie odpowiednio zabezpieczona. HMB skutecznie  zapobiega rozpadowi białek, z których zbudowane są mięśnie.

Post Author: admin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *