Jak wybrać dobrą lokówkę do włosów?

Każda dziewczyna lub dojrzała kobieta, przy tworzeniu fryzury na ważną okazję lubi mieć wszystkie szczegóły dopięte na ostatni guzik. Fryzura jest bardzo ważnym aspektem całokształtu stylizacji, ponieważ w pierwszym kontakcie to właśnie na niej skupia się cała uwaga otoczenia. Dopiero później dostrzega się pozostałe szczegóły, typ stroju, itp. Jak wybrać dobrą lokówkę do włosów, by było możliwe skręcanie loków o różnej częstotliwości? Postaramy się odpowiedzieć na to pytanie. Wiadomo, że dobrej jakości lokówki dają spokój na długi czas, ponieważ nie psują się nieoczekiwanie, a do tego można z ich pomocą stworzyć cały zestaw fryzurowych wariacji. O długiej żywotności lokówek decyduje przynajmniej kilka czynników:

 • marka
 • profesjonalne, wysokiej jakości elementy nagrzewające
 • dopracowana konstrukcja
 • stabilna obudowa, chroniąca przed oparzeniami

Lok lokowi tak naprawdę jest nierówny, a jeśli z pomocą danej lokówki z wymiennymi końcówkami można uzyskać loki o bogatej różnorodności i odmiennej gęstości – prawdziwe fanki dynamicznych zmian uczesań będą w siódmym niebie!

Tak się kręci, proszę Państwa!

Lokówka do włosów wszechstronna potrafi więc nakręcić każdy rodzaj loków – od delikatnej spiralki, nawet fali aż po intensywny skręt w stylu „barana”. Producenci nowoczesnych lokówek dobrze wiedzą, że każda z Pań ceni odmienny typ skręcania włosów, dlatego w do współczesnych modeli dołączane są wymienne końcówki, dzięki którym lok może być każdego dnia inny i odmienny. To wspaniałe urozmaicenie pracy fryzjera, ponieważ można sobie przy tworzeniu danego uczesania pozwolić na szerokie eksperymenty z różnymi rodzajami loków. Kto powiedział, że cała fryzura musi składać się wyłącznie z jednego typu loków? Mieszanie ze sobą loków o różnej intensywności skrętu sprawia, że fryzura jawi się nieco bardziej futurystycznie i do tego jeszcze wydaje się, że włosów na głowie mamy zdecydowanie więcej. Lokówki nowej generacji stworzą loki nie tylko na całej długości pasm, ale także na wybranych fragmentach włosów. Z ich pomocą można także wywijać włosy na zewnątrz lub zwijać do wewnątrz. Jest to wszechstronność warta każdych pieniędzy.

Jak wybrać dobrą lokówkę do włosów dla mamy, siostry lub babci?

Wiele razy zetknęliśmy się z zapytaniem jak wybrać dobrą lokówkę do włosów dla osoby najbliższej, aby sprawdzała się ona na długie lata. Przede wszystkim trzeba mieć świadomość, że każde pokolenie kobiet preferuje inny typ lokówek oraz urządzeń do pielęgnacji fryzur wyjściowych oraz codziennych. Dziewczyny w wieku nastoletnim oraz młode kobiety w wieku ponad 20 lat otwarte są na najbardziej szalone eksperymenty z włosami. Dla nich lokówka powinna być urządzeniem wielofunkcyjnym. Można więc sprezentować im urządzenie do pielęgnacji włosów, które dzięki wymiennym końcówkom może nie tylko skręcać loki, ale też prostować je, suszyć mokre włosy. Z takim gadżetem można spędzać całe godziny przed lustrem. Panie po 30 roku życia są już bardziej świadome tego, jakie eksperymenty z włosami im służą, a o których lepiej zapomnieć. Prostownica jest stosowana znacznie rzadziej, pojawia się także większa uwaga przy stosowaniu kosmetyków do włosów, przy dodatkowej obróbce cieplnej, co przecież dla delikatnej struktury włosa bywa bardzo szkodliwe.

Jak wybrać dobrą lokówkę na targach sprzętu fryzjerskiego?

Profesjonalni fryzjerzy polecają kupować lokówki i inne sprzęty do pielęgnacji włosów między innymi na targach. Przynajmniej kilka razy w roku w wielu miastach Polski organizowane są hucznie targi sprzętu fryzjerskiego. To właśnie tam znaleźć można bogaty asortyment, z jakiego w ciągu codziennej pracy korzystają fryzjerzy w swoich atelier. Warto obejrzeć wszystkie te produkty z bliska, ponieważ są one wyznacznikiem rozwoju współczesnej techniki, nie tylko fryzjerstwa. W ofertach produktowych znanych firm znajdziemy więc:

 • lokówki
 • suszarki
 • prostownice
 • nożyczki do strzyżenia
 • nożyczki do cieniowania
 • szczotki
 • grzebienie
 • kosmetyki do pielęgnacji włosów
 • maszynki do włosów
 • nowoczesne akcesoria fryzjerskie

Bez gwarancji ani rusz!

Kupując lokówkę, należy zwracać uwagę na to, czy dany sprzęt posiada gwarancję. Jest to przydatne w sytuacjach, kiedy sprzęt nieoczekiwanie się popsuje lub kiedy wymaga naprawy i wymiany poszczególnego elementu. Gwarancja daje nam spokój, bo dzięki niej nie musimy jeszcze przepłacać za doprowadzenie sprzętu do ponownej żywotności. Gwarancje urządzeń fryzjerskich zazwyczaj trwają dwa lata. Niektóre z nich można przedłużyć. Zatem zapraszamy na zakupy do renomowanych sklepów fryzjerskich oraz na targi!

Post Author: admin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *