Jak być dobrym fotografem ślubnym?

Dobry fotograf ślubny to pojęcie bardzo rozległe w znaczeniu, bo każdy klient oczekuje czegoś innego. Dobry fotograf ślubny wyróżnia się przede wszystkim dzięki:

  • posiadaniu profesjonalnego sprzętu markowych firm
  • bogatym portfolio z licznymi fotografiami w różnym stylu
  • otwartością na potrzeby klientów
  • wysokiej kulturze osobistej
  • umiejętności zachowania dyskrecji, gdy w czasie sesji coś pójdzie nie tak
  • umiejętności dbania o detale, które wbrew pozorom są bardzo ważne
  • dokładnej znajomości parametrów technicznych nowoczesnych aparatów
  • znajomości grafiki komputerowej i programów do obrabiania zdjęć

Ten pan z aparatem!

Skoro fotografia ślubna jako dziedzina komercyjnej sztuki tak prężnie się rozwija, fotografowie nie mogą pozwolić sobie na zastój w kwestii poznawania nowych metod i efektów upiększenia efektów swojej pracy. Muszą nieustannie poznawać nowe techniki i materie, co pozwoli im na długo zaistnieć w branży, a do tego wyeliminować nieudolną konkurencję, której na rynku usług fotograficznych znajdziemy bardzo dużo. Warto od czasu do czasu rozejrzeć się także za ciekawymi szkoleniami z fotografii i kupować także czasopisma poświęcone tej tematyce. Czasopism o fotografii i to nie tylko ślubnej, jest bardzo dużo. Do wielu z nich dołączone są także płytki z programami, wartymi poznania, bo później niezwykle przydatnymi w pracy nad obróbką zdjęć.

Chętni do współpracy

Znajdą się zawsze. Wystarczy jedynie dobrze się rozejrzeć. W pierwszej kolejności warto spytać zakłady fotograficzne w każdym polskim mieście, a także salon ślubny, jaki sobie upatrzymy. Właścicielki salonów ślubnych są bardzo otwarte na współpracę z młodymi fotografami. Nie od razu są w stanie zaproponować cały etat, ale na początek umowa o dzieło lub zlecenie powinna zadowolić chętnego do współpracy. To bardzo przyjemna praca. Modelki prezentują suknie ślubne, a fotograf ma za zadanie skonstruować ciekawy i niebanalny katalog. Praca tego typu może być prawdziwym wyzwaniem, a także okazją do nawiązania nowych znajomości. W pracy fotografa skromność jest cechą bardzo pożądaną. Fotograf nie może wychodzić przed Parę, którą uwiecznia na zdjęciach, bo przecież nie on jest tu najważniejszy. Zbyt powierzchowne traktowanie zadania powierzonego skutkować może tym, że fotografie wychodzą tragicznie. Dlatego, zanim zabierzecie się do pracy, jako fotografowie, w pierwszej kolejności odrzućcie szpan i lans, a weźcie do serca fakt, że tylko ciężka praca gwarantuje określone efekty.

Post Author: admin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *