Domowe sposoby na zgagę

Zgaga jest czymś, czego większość dorosłych doświadcza w ciągu swojego życia. Charakteryzuje się nieprzyjemnym uczuciem pieczenia tuż za mostkiem, który często skrada się do gardła i jest bardziej objawem niż chorobą. Jest to spowodowane refluksem kwasu, który pojawia się, gdy pierścień mięśni, który przemieszcza jedzenie do żołądka (dolny zwieracz przełyku) rozluźnia się, gdy nie powinien. Rezultatem kwas z żołądka wraca do przełyku, co powoduje uczucie zgagi.

To jest rzeczywiście możliwe, aby mieć refluks bez zgagi, ale nie jest możliwe, aby mieć zgagę bez refluksu. Podczas gdy dostępne są leki bez recepty i na receptę, jeśli cierpi się tylko na sporadyczne zgagi, zmiany stylu życia i domowe sposoby na zgagę mogą być drogą, do zniwelowania przykrych objawów.

Domowe sposoby na zgagę

Łyżka sody oczyszczonej

Łyżka wodorowęglanu sodu, a może nawet łyżeczka do herbaty, może pomóc w wyeliminowaniu pieczenia, uczucia zgagi wywołanej refluksem. Soda oczyszczona, ponieważ powszechnie znana jest, jako dwuwęglan sodu, może pomóc w refluksie, co z kolei pomaga w zgadze, ponieważ jest to substancja podstawowa. Ma pH wyższe niż 7,0, a zatem neutralizuje kwas żołądkowy. Należy unikać stosowania tego, jako lekarstwa przez ponad tydzień, ponieważ ma wysoką zawartość soli i może powodować działania niepożądane, takie jak obrzęk lub nudności.

Można uspokoić swój żołądek sokiem z aloesu

Aloes to roślina używana do łagodzenia oparzeń, może być w stanie pomóc także przy zgadze, ponieważ zmniejsza stan zapalny. Oznacza to, że kiedy brzuch jest podrażniony szklanka soku z aloesu może być właśnie tym, co pomaga go uspokoić. Wypić ½ szklanki soku z aloesu, w temperaturze pokojowej lub chłodnej, przed posiłkami. Należy pamiętać, że aloes może działać, jako środek przeczyszczający, więc można poszukać marki z usuniętym środkiem przeczyszczającym.

Żuć gumę

Badania wykazały, że osoby z objawami refluksu żołądkowo-przełykowego lub przewlekłą zgagą, odczuwają ulgę, gdy przeżuwają kawałek gumy wolnej od cukru przez 30 minut po posiłku. Dzieje się tak, ponieważ guma do żucia stymuluje gruczoły ślinowe i zwiększa przepływ śliny. Każdy kwas, który nagromadził się w jelicie, jest rozcieńczony i usunięty szybciej.

Odpowiednia dieta

Podczas jedzenia należy dokładnie przeżuwać każde kęs. Należy jeść powoli, pozwalając na strawienie pokarmu w żołądku nie dając powodów do tworzenia się nadmiaru kwasu. Trzeba także uważać na to, co się spożywa. Określone pokarmy wywołują zgagę, zwykle pokarmy bogate w kwas (na przykład pomidory lub owoce cytrusowe) lub ostre potrawy.

Herbata z imbiru

Imbir może pomóc złagodzić wiele dolegliwości żołądkowych, od nudności do refluksu żołądka. Popijając filiżankę świeżej herbaty około 20 minut przed posiłkiem, można uspokoić brzuch i działać jak bufor kwasowy. Pokroić 3 kawałki imbiru i gotować delikatnie w 2 szklankach wody, przykryte, przez 30 minut. Usunąć kawałki imbiru i wypić wszystko około 20 minut przed posiłkiem.

Domowe sposoby na zgagę

Post Author: admin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *