Dlaczego kolagen jest tak ważny na stawy?

Kolagen jest to główne białko tkanki łącznej. Zdecydowanie, posiada ono niezwykle wysoką odporność między innymi na rozciąganie. Kolagen stanowi także główny składnik ścięgien, więzadeł a nawet rogówki oka. Dodatkowo, kolagen odpowiada również za elastyczność skóry. Warto również wiedzieć, iż ubytek kolagenu ze skóry powoduje nawet powstawanie zmarszczek. Kolagen przede wszystkim sprzyja odnowie oraz regeneracji stawów. Jest to bardzo ważne zwłaszcza u osób, które intensywnie ćwiczą. Wyżej wymieniony składnik jest bardzo istotny przy wielu procesach. Warto mieć na uwadze fakt, iż bez wytrzymałych stawów a także mocnych ścięgien, nie ma tak naprawdę możliwości wykonywania żadnych treningów sportowych. Do powstawania wyżej wymienionego kolagenu, potrzebny jest stały dostęp do ważnej witaminy C, z tego względu kolagen na stawy w formie suplementów diety. posiada w składzie również witaminę C.

Kolagen na stawy w formie suplementów diety

           Warto wiedzieć, iż kolagen na stawy występuje w różnych rodzajach oraz formach. Spotykany jest on na przykład w proszku, taką formę spożywa się po wcześniejszym wymieszaniu z wodą. Kolagen na stawy może występować także w formie tabletek, które bezpośrednio połyka się. Innym rodzajem jest także kolagen w płynie. Charakteryzuje się on łatwą przyswajalnością. Wyżej wymienione preparaty, mogą być przyjmowane przed posiłkiem, w trakcie, albo po posiłku. Warto wiedzieć, na co zwrócić uwagę przy doborze najlepszego kolagenu na stawy.

  • Dobry kolagen na stawy, powinien zawierać około osiem gramów kolagenu a także minimum sześćdziesiąt miligramów witaminy C na jedną porcję.
  • Zhydrolizowany kolagen najlepiej się przyswaja.
  • Warto wybrać kolagen na stawy, który posiada także dodatkowe substancje, które wspomagają kondycję stawów. Takimi substancjami są na przykład: glukozamina albo kwas hialuronowy.
  • Warto wiedzieć, iż najlepiej z chorobami zwyrodnieniowymi stawów a także ze stanami zapalnymi radzi sobie szczególny kolagen na stawy, tak zwany natywny typu II.

Kto powinien suplementować kolagen na stawy?

               Kolagen cechuje się wrażliwością, jeśli chodzi na przykład o niszczenie w wyniku chorób autoimmunologicznych albo zwiększonych obciążeń stawów oraz ścięgien. Dodatkowo, zdolność do produkcji tego związku, z wiekiem znacznie słabnie. Z tego względu, suplementacja kolagenem, zalecana jest głównie osobom, które trenują. Ludzie w starszym wieku także powinni suplementować kolagen na stawy. Osoby, spoza tych grup, również mogą zażywać preparaty z kolagen, w celu profilaktycznym. Zażywanie kolagenu przez osoby cierpiące na zwyrodnienia stawów, znacznie wpływa na zmniejszenie przykrych dolegliwości bólowych. Wówczas zmniejsza się także opuchlizna. Z tego względu warto suplementować kolagen, aby poprawić swój stan zdrowia.

Post Author: admin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *