Co warto wiedzieć o matach do akupresury?

Akupresura jest niekonwencjonalnym sposobem leczenia wywodzącym się z medycyny chińskiej. Jej fenomen polega na naciskaniu i masowaniu określonych punktów na powierzchni ciała, co skutkuje efektem terapeutycznym w walce z ostrym lub przewlekłym bólem. Jednym z akcesoriów, które pozwala na samodzielne wykonywanie masażu uciskowego są specjalne maty do akupresury. Co warto o nich wiedzieć?

Co to jest mata do akupresury?

Popularność akupresury staje się coraz bardziej powszechna. Uciskanie określonych punktów na ciele pozwala w niekonwencjonalny sposób walczyć z bólem oraz stymulować układ nerwowy do wzmożonej pracy. Maty do akupresury są akcesorium, które pozwala na samodzielne przeprowadzenie masażu uciskowego we własnym domu. Na powierzchni maty rozlokowane są specjalnie wykonane rozetki, które charakteryzuje ostre, kolczaste zakończenie. Rozetki wykonywane są z najwyższej jakości tworzywa sztucznego, które jest odporne na nacisk ciała, dzięki czemu kolce nie zaginają się podczas sesji akupresury.

Po ułożeniu ciała na macie do akupresury, osoba poddawana zabiegowi może odczuwać niewielki ból. Niemniej jednak, po chwili dochodzi do uruchomienia procesu terapeutycznego, czyli stymulacji organizmu do rozpoczęcia procesów regeneracyjnych i naprawczych. Kolce w kontakcie z naskórkiem nie uginają się, a jedynie delikatnie wbijają w skórę, co pozwala na silną stymulację zakończeń nerwowych i niemal natychmiastową ulgę w bólu. Pojawienie się zaczerwienienia obszaru skóry, który przylegał do maty jest całkowicie fizjologiczne i świadczy o silnym ukrwieniu masowanego miejsca. Korzystanie z maty do akupresury jest w pełni bezpieczne. Jedynym przeciwwskazaniem do korzystania z niej są aktywne choroby skóry, nowotwory oraz ciąża.

Jakie są korzyści korzystania z maty do akupresury?

Maty do akupresury holistycznie wpływają na pracę organizmu. Ucisk tkanek, w których ulokowane są zakończenia nerwowe pozwala na silną stymulację układu krwionośnego, limfatycznego oraz sercowo-naczyniowego. Szczególnie podatny na masaż akupresurowy jest układ nerwowy, który uruchamia produkcje endorfin, prowadząc do pojawienia się efektu przeciwbólowego.

Dodatkowo, zaletami korzystania z maty do akupresury są:

 • zminimalizowanie bólu odcinków kręgosłupa o różnej etiologii, na przykład przeciążeniowego lub chorobowego,
 • ograniczenie odczuwania bólu przy wystąpieniu zmian zwyrodnieniowych,
 • niwelowanie stanu zapalnego w różnych elementach narządu ruchu,
 • zmniejszenie bólu aparatu stawowego o różnej przyczynie,
 • zahamowanie i minimalizowanie bóli migrenowych,
 • ograniczenie sztywności różnych partii mięśniowych, na przykład karku,
 • usunięcie bólu i przeciążenia nóg,
 • ogólne wzmocnienie organizmu,
 • stymulacja układu immunologicznego do lepszego działania,
 • poprawa stanu psychicznego,
 • widoczne polepszenie kondycji skóry, zmniejszenie cellulitu.

Maty do akupresury są doskonałym narzędziem do walki z przewlekłym bólem oraz obniżonym samopoczuciem. Uciski odpowiednich punktów na powierzchni ciała pozwalają stymulować zakończenia nerwowe do lepszej pracy, co wpływa na ogólną poprawę wydolności ustroju.

Post Author: admin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *