Bolster do jogi – jaki będzie odpowiedni?

Bolster do jogi to akcesorium chętnie wykorzystywane przez początkujących. Odpowiednio dobrany wałek ułatwia prawidłowe ułożenie ciała w wielu asanach. Dzięki podparciu, możliwe jest bezpieczne wejście w pozycje, które wymagają pewnego stopnia zaawansowania. Z takich elementów korzystają również osoby doświadczone. Wałki mogą być wykorzystywane zarówno przy nauce nowych asan, jak i pozycjach relaksacyjnych. Możliwy jest zakup kilku rodzajów bolsterów. Jak wybrać odpowiedni?

Rodzaje wałków do jogi

Osoby poszukujące bolsterów do jogi, odnajdą modele wypełnione łuską gryki oraz wałki z naturalnymi lub syntetycznymi włóknami. Konkretny model należy dopasować do własnego zapotrzebowania. Gryczane egzemplarze cieszą się dużą popularnością. Są szczególnie cenione jako wyposażenie studio lub element domowego zestawu do praktyki. Dzięki swojej ciężkości, doskonale sprawdza się jako podparcie w pozycjach siedzących. Gryczany bolster do jogi jest też stosunkowo twardy i elastyczny. Nie odkształca się więc i zapewnia stabilność. Warto wspomnieć o tym, że naturalny wkład nie nagrzewa się. Ze względu na przepływ powietrza pomiędzy łuskami gryki, taki wałek nie powoduje pocenia. Modele, których pokrowce wykonano z naturalnych surowców, są również hipoalergiczne. Warto wybierać egzemplarze, których zewnętrzną część można regularnie prać.

Co jeszcze warto wiedzieć?

Główną zaletą bolsterów do jogi z wypełnieniem z różnego rodzaju włókien jest ich lekkość. Przedmioty z tej kategorii lepiej sprawdzą się w roli wałków, które są przenoszone lub zabierane w podróż. Łatwiej również używa się ich w podparciu pionowym przy ścianie. Dzięki miękkości, doskonale sprawdzają się w asanach relaksacyjnych ze skłonem do przodu. Tego typu elementy nie dają tak stabilnego podparcia w siadach, jak wałki gryczane. W tym celu używać można jednak klocków lub twardszych koców. Zaleca się zwrócić uwagę na to, czy dany bolster do jogi łatwo poddaje się czyszczeniu. Modele z łuską gryki wymagają zazwyczaj prania zewnętrznej warstwy. Wkład można odświeżać poprzez rozkładanie go na słońcu. W egzemplarzach z bawełnianym lub syntetycznym wypełnieniem często pojawia się możliwość czyszczenia obu elementów. Dzięki rozpinanym pokrowcom możliwe jest regulowanie ilości sypkiego wypełnienia w bolsterze. Warto pamiętać, że gryczane wkłady z czasem mogą ulegać zużyciu i wymagać wymiany na nowe. Dostępne bolstery do jogi występują w wielu wersjach kolorystycznych. Bez problemu można więc również dopasować akcesorium do posiadanej maty.

Post Author: admin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *